» » 2013-2014 Liselerde Okutulacak Seçmeli Dersler Belirlendi
Menü
Yazılılar
Günlük ve Yıllık Plan

Anket

Hangi sınıfı okutuyorsunuz?
Okul Öncesi
1. Sınıf
2. Sınıf
3. Sınıf
4. Sınıf
Birleştirilmiş Sınıf
Branş Öğretmeniyim
İdareciyim
Öğrenci Velisiyim
Diğer
Sonuçlar   Tüm Anketler
Etiketler
Arşiv
2013-2014 Liselerde Okutulacak Seçmeli Dersler Belirlendi
Haberler < hr width=”100%” color=”#ccc” size=8>
Gelecek sene liselerde okutulması planlanan haftalık ders çizelgesi hazırlandı. Buna göre öğrenciler için iki yeni ders eklendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2013-2014 öğretim yılından itibaren 10’uncu sınıflardan başlayarak liselerde uygulanacak haftalık ders çizelgesini belirledi. Buna göre liselerde öğrenciler için dil ve anlatım, Türk edebiyatı, din kültürü ve ahlak bilgisi, tarih, inkılap tarihi ve Atatürkçülük, coğrafya, matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, sağlık bilgisi, felsefe, birinci yabancı dil, beden eğitimi ve görsel sanatlar/müzik, trafik ve ilk yardım ortak dersler olacak.
Seçmeli dersler, öğrencinin ilgi ve isteği doğrultusunda öğrenci, veli ve okul tarafından ortaklaşa belirlenecek. Bu bağlamda öğrenciler, dil ve anlatımda Osmanlı Türkçesi, diksiyon ve hitabet; din, ahlak ve değerler derslerinde Kur'an-ı Kerim, Hazreti Muhammed'in hayatı ve temel dini bilgiler derslerini seçebilecek. Böylelikle öğrencilere Osmanlı Türkçesinin yanı sıra etkili hitabet ve güzel konuşma öğretilecek.

Matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler, yabancı diller ve edebiyatı, spor ve sosyal etkinlik, güzel sanatlar ve bilişim konularında da seçmeli dersler alınabilecek.

2013-2014 Liselerde Okutulacak Seçmeli Dersler Belirlendi

www.buyuyenturkiye.com


Yazar: ilkokul 15-04-2013, 15:41 Görüntülenme: 4733- Yorum: 0
Yorum Ekle
İsim:
E-Mail:
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Güvenlik Kodu:
Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
Kodu Güncelle
Güvenlik Kodunu Giriniz: